Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Nový Phantom 4 Pro V2.0 má OcuSync a tišší vrtule

Zatímco droním světem jdou fámy o hypotetickém Phantomu 5, firma DJI celkem v tichosti vypustila do světa inovovaný Phantom 4 Pro. Nová verze se jmenuje Phantom 4 Pro V2.0 a největší rozdíl oproti předchůdci představuje přenosový systém OcuSync a jiná vrtule s tišším chodem.

Phantom 4 Pro V2.0 je od P 4 Pro na pohled k nerozeznání. Důležité je i to, že má stejnou kameru (20 mpx, 4K při 60 fps a palcový čip). Nejvýznamnější změna se podobá rozdílu, který oproti Mavic Pro před časem přinesl Mavic Pro Platinum. Jde o nové vrtule a regulátory s odlišnou proudovou charakteristikou, což podle výrobce snižuje hlučnost o 4 decibely. Tedy opět stejně jako Mavic Pro Platinum proti Mavic Pro.

A i v tomto případě jde nové vrtule bez problémů používat i v předešlých modelech řady Phantom 4. Výdrž ve vzduchu zůstává stejná: přibližně 30 minut.

Další přinejmenším stejně významnou změnou je, že přenosový systém LightBridge z Phantom 4 Pro tady nahradil novější OcuSync. Dosah signálu a spolehlivost spojení tak bude nejspíš stejná jako u Mavic Pro - jednoduše řečeno: bezkonkurenční. Dron se špičkovou kamerou si tuto inovaci rozhodně zasloužil.

Záměna OcuSync za LightBridge současně znamená, že ovladače Phantom 4 Pro a Phantom 4 Pro V2.0 nejsou vzájemně zaměnitelné. Nový stroj také umožňuje bezdrátové propojení ovladače s brýlemi DJI Googles a je o několik gramů lehčí.

Další charakteristiky jsou stejné. Stejná zůstává i cena (alespoň na zahraničních trzích): se standardním ovladačem 1449 USD, s ovladačem vybaveným 5,5palcovým monitorem 1799 USD, s brýlemi DJI Googles Racing Edition 2198 USD.

Vylepšení P4P cestou "mírného pokroku v mezích zákona" provokuje k zamyšlení, co to znamená vzhledem k existenci či neexistenci hypotetického Phantomu 5 a dalších napjatě očekávaných modelů od DJI. Soudě podle analogie s Mavic Pro a Mavic Pro Platinum nejspíš to, že Phantom 5 hned tak nebude - pokud vůbec.

 

Jan A. Novák

 

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

1 komentář

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:125090 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:40087 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron…

09-10-2016 Hits:17835 Testy a recenze Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Tohle možná způsobí skutečnou revoluci na trhu kategorie "lepších" dronů: DJI Mavic je vel... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:15399 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more