Informační portál o světě bezpilotních prostředků

DJI-leaks: Phantom 5 a odložený Mavic Pro 2

"Úniky informací“ ze společnosti DJI pokračují: po zprávách o březnovém příchodu Mavic Pro 2 na trh se objevily fotografie dlouho očekávaného Phantomu 5. I ten má přijít na svět brzy. A aby toho nebylo dost, říká se také, že Mavic Pro 2 naopak má zpoždění.

Popravdě řečeno, důkazy pro existenci DJI Phantom 5 jsou slabé - komunita fanoušků DJI staví jen na tweetu anonymního uživatele známého jako Osital V. Ten údajně obvykle mívá dobré informace - a v tomto případě tvrdí, že viděl snímky, na kterých má stroj stříbrný trup. Na fotografiích, které tyhle spekulace provázejí, ovšem kromě stříbrné barvy není vidět skoro nic.

Přesto tohle tvrzení iniciovalo dlouhou diskusi o konstrukci z hliníkové slitiny (i když to může být jen barva). Zajímavější je, že kamera má mít vyměnitelné objektivy. Měla by mít stejný palcový čip jako Phantom 4 Pro.

Ve skutečnosti to nedává příliš smysl - hned z několika důvodů. Především by uvedení Phantomu 5 téměř současně s Mavic Pro 2 bylo marketingově dost nešikovné. Dva modely s palcovými čipy by si navzájem konkurovaly, tím spíš, že Mavic Pro 2 bude skoro určitě větší než Mavic Pro.

Jediný podstatný rozdíl oproti P4P by (kromě stříbrné barvy) byly jen ty výměnné objektivy - a tak se dostáváme k druhému problému. Výměnné objektivy by stroj významně prodražily, a je otázka, jestli typičtí uživatelé Phantomů opravdu stojí o drahé výměnné objektivy, když většina z nich pořád ještě setrvává u Phantomů řady 3 protože čtyřka ja pro jejich peněženky moc.

Phantom 5 by se v téhle podobě cenou ještě víc přiblížil k Inspire a vlastně tak ztratil smysl. Pořád proto zůstává ve hře spekulace, že číslem 4 řada Phantomů končí a jejich roli ve flotile DJI přebere Mavic Pro 2.

Ale i to jsou jen dohady. Nechme se proto raději překvapit.

Důležitější asi je jiná spekulace: Mavic Pro 2 očekávaný koncem března má zpoždění. Nejen proto, že měsíc pomalu končí, původně předpokládaný termín 23. březen se nenávratně stal minulostí a kýžený stroj nikde. Také proto, že "zaručeně hodnověrné" zdroje nyní mluví až o konci jara.

Ale i to je vlastně dobrá zpráva: milovníci žhavých novinek se pořád mají na co těšit.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:113103 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:35686 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron…

09-10-2016 Hits:16739 Testy a recenze Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Tohle možná způsobí skutečnou revoluci na trhu kategorie "lepších" dronů: DJI Mavic je vel... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:13482 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more