Informační portál o světě bezpilotních prostředků

V Plzni bude konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

V Plzeňském centru DRONET (areál DEPO 2015) se již 19. října uskuteční otevřená výroční konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl – UAVA. Jako každý rok poskytne přehled legislativních novinek, trendů ve vývoji dronů a aplikací, ale také blok věnovaný specifickém tématu. A tím je letos protidronová obrana. Na své si tak přijdou jak provozovatelé dronů obecně tak zástupci průmyslu, vědy a vývoje, rovněž bezpečnostních složek a agentur.

První blok bude tradičně zasvěcen vývoji legislativní regulace, takže vystoupí zástupci Úřadu pro civilní letectví, Řízení letového provozu a Ministerstva dopravy ČR. Druhý dopolední blok představí možnosti ve vzdělávání, konkrétně hostitelské centrum DRONET a studijní program Západočeské univerzity. Jednoznačně nejatraktivnější je poslední přednáška před obědem, a sice z Fakulty elektrotechnické ČVUT, v níž se účastníci seznámí s projektem, který obsadil všechny medailové pozice prestižní celosvětové soutěže (psali jsem zde).

Třetí blok se zaměří na technické a aplikační novinky, zejména v projektech členů UAVA. Nebudou chybět stále žádanější termovize WIRIS, antikolizní dron ELIOS, nebo nový způsob automatické integrace dronu do ostrahy objektů. 

Konečně závěrečný blok nese název „Bezpečnost a obrana pře nežádoucími drony“ a slibuje komplexní vhled do této problematiky, jak z hlediska nejpokročilejších detekčních a eliminačních systémů, tak jejich limitů v praktickém nasazení. Vystoupí mimo jiné zástupci firem DeDrone a Rohde&Schwarz, ale také reprezentanti Letiště Praha a Českého telekomunikačního úřadu.

Konference je plánována od 9:30 do 15:30 hodin (s malými přestávkami na kávu a oběd – v ceně vstupného). Může se jí zúčastnit kdokoli, registrace je možná přes odkaz na www.uavaliance.cz.

Miroslava Pašková, Robodrone

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:154019 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:52500 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:24139 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:22950 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more