Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Nejlepší drony roku 2015

Nový rok tradičně provokuje nutkání hodnotit ten předchozí a nevyhnuly se tomu ani drony. Přinášíme tabulku nejlepších produktů za rok 2015, jak to viděl server MyFirstDrone.

Kritéria hodnocení, která server použil sice nejsou moc jasná, takže jde do značné míry o subjektivní názor, přesto má svou cenu. Jednak se v mnoha ohledech shoduje s jinými takovými tabulkami, jednak - na rozdíl od propracovanějších hodnocení - přináší celkový pohled a přehledný průřez hlavními kategoriemi dronů pro rekreační a poloprofesionální létání. Dává tak dobrou představu o tom, jak to na současném trhu drony vypadá a kam směřuje.

Dnes se tu seznámíme s vítězem, postupně představíme i další stroje, které se v těchto žebříčcích dobře umístily. Že MyFirstDrone do věci vidí, naznačuje i to, že se s mnoha dalšími žebříčky shoduje ve vítězi, jímž je stroj DJI Phantom 3.

Jde o dron střední kategorie, jehož cena se na českém trhu pohybuje mezi 35 až 52 tisíci Kč (podle obsahu balení). Charakterizuje ho především výkonná palubní kamera schopná natáčet video v kvalitě 4K (UHD) a pořizovat fotografie s rozlišením až 12 mpx. Má objektiv s ohniskovou vzdáleností 20 mm, samozřejmostí je tříosý stabilizovaný závěs. DJI Phantom 3 se tak hodí nejen pro zábavu, ale i pro náročnější využití.

K dalším přednostem patří dvoukilometrový maximální dosah vysílače a doba letu až 23 minut. Palubní systém se stará o optimalizaci provozu, aby bylo 4480 mAh akumulátoru využito co nejlépe, průběžně vypočítává stav a hlídá, aby kapacita vystačila k návratu na místo startu. Pomocí mobilního zařízení (smartphonu, tabletu) s operačním systémem Android nebo iOS je možné i průběžné sledování obrazu kamery (náhled v rozlišení HD, tedy 720p) a její ovládání.

A samozřejmě je tu všechno, co k dronu této cenové kategorie patří: GPS, automatická stabilizace polohy, několik režimů ovládání atd. K dispozici je i počítačový simulátor pro bezpečný trénink.

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

Související položky (podle značky)

Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:144375 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:47433 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:19969 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more

Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron…

09-10-2016 Hits:19961 Testy a recenze Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Tohle možná způsobí skutečnou revoluci na trhu kategorie "lepších" dronů: DJI Mavic je vel... Read more