Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Natáčí se horor o vraždících dronech

Všeobecnou fobii vůči dronům živenou bulvárem se rozhodli proměnit v tučné zisky tvůrci hororu Dron (The Drone), který by měl přijít do kin ještě letos. S realitou si moc práce nedali, hodně diváků ale bude téma béčkového thrilleru nejspíš za hrozbu skutečně považovat.

Jak už to tak u laciných filmů pro diváky poněkud jednoduššího ražení bývá, i tady je zápletka k uzoufání otřepaná: autonomní drony se vymknou kontrole a z jakéhosi důvodu zatouží zabíjet své majitele. Proč ne: to když to to samé na filmových plátnech běžně dělají pavouci, roboti, hadi, ptáci, žraloci, chobotnice, automobily (a dříve nebo později se jistě dočkáme také vraždících ledniček, slunéček sedmitečných a počítačových myší), proč ne také drony, že.

O jak duchaplnou zábavu asi půjde, naznačuje už trailer, který je k vidění na sociálních sítích - a v DJI z něj asi radost mít nebudou. Za přehledem technologií, na kterých jsme údajně závislí (mobily a tak) zazní hlubokomyslné otázka: "A co když ty věci dostanou vlastní rozum" - a následuje záběr na Phantom hovící si v houpacím křesle. A aby bylo opravdu jasné, jací úchylové si typicky kupují drony, následuje scéna s nagelovaným metrosexuálem, který si kupuje dron (samozřejmě opět Phantom), aby šmíroval sexbomby u bazénu...

Otázka, proč zpohodlnělý člověk dnešní doby - která je bezpečná jako žádná jiná v celé předešlé historii civilizace - tolik potřebuje vidět přízrak smrti za každým rohem, je spíš pro sociology a psychiatry. Pro nás je důležitější, že komerční TV kanály po tomhle veledíle jistě nadšeně sáhnou, jak naznačuje i jejich stávající programová nabídka.

A tak se můžeme těšit na další vlnu antidronové hysterie, kdy igelitové sáčky hnané větrem budou zastavovat letecký provoz spolehlivěji než islandské sopky a slušní lidé (počínaje maminami s kočárky a důchodci nad hrobem konče) budou volat po všeobecném zákazu a lynčování majitelů dronů v rámci oslav státních svátků. Pro politiky toužící se natrvalo usalašit v teplých poslaneckých židlích se pak drony definitivně stanou tématem, po kterém by nesáhl jen naprostý politický ňouma.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

Související položky (podle značky)

Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:175060 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:62710 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:57363 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:29543 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more