Informační portál o světě bezpilotních prostředků

V Praze bude kutilský veletrh Maker Faire

Loňský veletrh elektronických i jiných kutilů Prague Maker Faire 2018 se velmi vydařil - a samozřejmě na něm nechyběly ani drony.  Na stejný zážitek se můžeme tešit i v roce 2019,  kdy se druhý ročník uskuteční ve dnech 1. a 2. června na pražském Výstavišti.

Termín "kutil" evokuje představu nešťastníka, který  si v potu tváře bastlí poličky, truhlíky na květiny a jiné primitivní výtvory, jenže Maker Faire je  něco úplně jiného. Tady uvidíte roboty, 3D tisk, kosmické rovery, ponorky i létající stroje na špičkové úrovni - leckdy vyšší než v profi obchodech. Spíš než o kutilství, které u nás v minulé éře dostalo poněkud trosečnickou podobu, je festival o hnutí DIY (Do It Yourself) a lidech, co si říkají makeři - je to svátek individuální svobodné kreativity spojené se špičkovými technologiemi.

Maker Faire je v podstatě veletrh úžasných nápadů dotažených do finální podoby, odkud odcházíte nabití tvůrčí energií a chutí se okamžitě do něčeho takového taky pustit. V čase, kdy za dveřmi netrpělivě přešlapuje čtvrtá průmyslová revoluce, umělá inteligence a další přelomové věci, je taková energie skoro životní nutností.

Maker Faire Prague 2018 navštívilo více než 10 000 lidí, kteří tu viděli 180 projektů, 20 workshopů a 50 vystoupení nebo přednášek. ). I kdyby byl rozsah a obsah stejný jako loni, bylo by na co se těšit.  Jak přesně  bude vypadat ročník 2019, pořadatelé - společně s propozicemi a podmínkami pro zájemce o účast - zveřejní v lednu (a tyto informace najdete také na DroneWebu.

Maker Faire Prague 2019 má jen jednu vadu na kráse, zato z hlediska dronařů dost podstatnou: jeho termín se kryje s plzeňským Dronfestem.

 

Jan A. Novák

obr: Na Maker Faire Prague 2018 nechyběly ani drony

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:143049 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:46739 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron…

09-10-2016 Hits:19784 Testy a recenze Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Tohle možná způsobí skutečnou revoluci na trhu kategorie "lepších" dronů: DJI Mavic je vel... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:19637 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more