Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Prague Maker Faire: Na veletrhu DIY si přijdou na své i dronaři

V Praze se 23. a 24. června uskuteční veletrh Maker Faire, který ukáže práce technologických kutilů všeho druhu. Neoficiální zprávy o předvádění DIY dronů se sice zatím nepotvrdily, i tak si tu ale každý zájemce o konstrukci bezpilotních prostředků může přijít na své.

Že anglický výraz "faire" znamená trh, asi není třeba zdůrazňovat, slovíčko "maker" si ale žádá malé vysvětlení. V daném kontextu svádí k překladu "kutil", ale to bychom byli trochu vedle. Maker nedělá poličky, stolečky a podobné ptákoviny, které jde koupit levněji a lepší, maker je  tvůrce, vynálezce, vizionář, inovátor. Takže termín se významově kryje spíš s hnutím DIY (do it your self), ale je ještě víc posunutý do technologií, kybernetiky, robotiky a podobných věcí, které momentálně hýbou světem. Což drony nepochybně jsou také.

Maker Faire se v Praze tento rok koná poprvé, vznikl ale už roku 2006 v San Franciscu a od té doby se rozšířil do celého světa. Loni tyto akce navštívilo celkem 1,5 milionu lidí a na většině nechyběli ani stavitelé dronů. Jestli budou k vidění i v Praze, je zatím otevřené, protože přihlášku k účasti je možné podat do 15. dubna  zde. Nekomerční vystavovatelé mají výstavní plochu k dispozici zdarma.

Ale i kdyby letos v Praze zatím ještě drony nebyly, bastlíři v oboru všeho co létá samo, si tu i tak přijdou na své. Mezi potvrzenými vystavovateli totiž jsou stavitelé robotů, lidé pracující s platformou Arduino, vývojáři hardware i software, práce týkající se 3D tisku a další věci, které s bezpilotními prostředky bezprostředně souvisí. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, potvrdila účast přibližně stovka vystavovatelů.

Letošní ročník Prague Maker Faire  se uskuteční v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti ve dnech 23. a 24. června 2018. Přehlídku činnosti zajímavých a tvořivých lidí doplňují workshopy a přednášky, prezentace nejvyspělejších technologií, hosté ze zahraničí a další doprovodný program.

Víc informací o Prague Maker Faire najdete tady.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

Související položky (podle značky)

Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:159820 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:55512 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:29887 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:24735 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more