Informační portál o světě bezpilotních prostředků

S kapesním dronem EVO Flyer II nad Žižkovem

Minidron EVO Flyer II je jeden z nejmenších strojů vybavených kamerou. V rámci jeho důkladného testování jsme podnikli let nad parkem Parukářka na pražském Žižkově s natáčením videa. Tady je výsledek.

 Problém velkých dronů vybavených kvalitní kamerou je (kromě ceny) obvykle i transport. Bez auta se to často neobejde - pokud možno terénního, abyste se s nimi dostali na místa, která jsou opravdu zajímavá. Minidron s trpasličí kamerou je samozřejmě nenahradí, ale umožní si zalétat všude a vždycky a ještě  přitom i natočit zábavné video. Není to jen hračka, může to být  i dobrá příprava na na práci s větším dronem.

EVO Flyer II má rozměry téměř kapesní a přitom nese miniaturní kameru, což požitek z létání umocňuje. Vysílačka umožňuje spustit záznam videa i pořídit fotografii za letu. Od zařízení s rozlišením VGA, jehož objektiv je menší než špendlíková hlavička, nejde čekat zázraky: video je na úrovní webové kamery, fotografie jak z hodně starého mobilu. Ostatně posuďte sami - video je pod článkem.

Zejména pro začátečníky to ale není špatná možnost, jak si za levný peníz vyzkoušet základy létání s kamerou a zjistit, co to obnáší.

Podrobná recenzi EVO Fyer II  

 

Naposledy změněnopondělí, 15 únor 2016 08:42

Video

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte