Logo
Vytisknout tuto stránku

Roste počet dronů pracujících ve stavebnictví

Roste počet dronů pracujících ve stavebnictví

V příštím roce bude podle analytiků Gartneru celosvětově dodáno více než půl milionu podnikových IoT dronů (datově připojených létajících dronů využívaných v podnikové sféře), což představuje nárůst o 50 procent oproti letošnímu roku (2019). Do roku 2023 pak tento segment trhu vzroste na 1,3 milionu kusů.

"Mezi odvětví, která drony nasazují jako první, patří stavebnictví, kde slouží zejména ke kontrolám staveb - do tohoto odvětví tak bude v příštím roce směřovat největší počet dronů, " vysvětluje vedoucí analytička Gartneru Kay Sharpingtonová. "V roce 2020 půjde o 210 tisíc dronů a do roku 2023 se počet opět více než zdvojnásobí. Drony také přebírají úlohy jako průzkum stavebních lokalit a řízení zemních prací, protože je to rychlejší a levnější."

Zatímco v roce 2018 připadal ve stavebnictví jeden dron na 2 400 zaměstnanců, v roce 2020 to bude již jen 640 zaměstnanců. V nejbližších letech budou hlavními oblastmi využití dronů průzkum a monitoring - jednoduše proto, že jiné aplikace jsou technicky výrazně náročnější. V roce 2020 budou coby oblasti využití následovat monitoring v oblasti hasičských služeb a prevence požárů a vyšetřování pojistných událostí (podrobnosti viz tabulka).

 

Další podrobnosti o využívání dronů v pojišťovnictví, státním sektoru a maloobchodě naleznete v původní tiskové zprávě společnosti Gartner (anglicky). Gartner Forecasts Global IoT Enterprise Drone Shipments to Grow 50% in 2020 Uživatelé služeb Gartner mohou celou problematiku prozkoumat ve studii "Forecast Analysis: IoT Enterprise Drone Shipments, Worldwide."

 

Tisková zpráva Gartner

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu

Související položky (podle značky)

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.