Logo
Vytisknout tuto stránku

Žaloba za sestřelení dronu u nejvyššího soudu v USA

Žaloba za sestřelení dronu u nejvyššího soudu v USA

V americkém státě Kentucky se dostala k federálnímu soudu žaloba za vyjasnění práv operátorů dronů a vlastníků pozemků. 

Celý příběh začal sestřelením dronu, který přelétal nad soukromým pozemkem ve výšce kolem 60 metrů. Majiteli pozemku se toto narušení soukromí nelíbilo a dron sestřelil ruční zbraní. To, se ale zase nelíbilo majiteli dronu a celou věc dal k soudu. K jeho překvapení ale soudkyně kentuckého soudu Rebecca Ward rozhodla, že majitel pozemku měl právo na dron střílet neboť narušil soukromý pozemek.

S tímto verdiktem se ale poškozený majitel dronu David Boogs nesmířil a odvolal se k vyšší instanci. James Mackler, právní zástupce pana Boggse k tomu prohlásil: "Majitelé pozemků musí být chráněni před obtěžováním a ztrátou soukromí, stejně jako majitelé dronů musí mít možnost legálně provozovat své zařízení bez obav z toho, že jim dron někdo sestřelí. Tato žaloba pomůže vyjasnit celou záležitost pro všechny."

Jak celá kauza dopadne budeme na droneweb.cz důkladně sledovat, její výsledek by mohl pomoci najít pravidla, kterými by se inspirovali i čeští zákonodárci. 

 

Příloha: Video ze sestřeleného dronu pod článkem

 

Naposledy změněnoneděle, 31 leden 2016 09:59

Video

Záběry ze sestřeleného dronu
Vítek Novák

Obchodní pilot/instruktor a nadšenec do všeho co létá, ať už s pilotem nebo bez. V dronech vidím velkou budoucnost, a proto by byla škoda nebýt u začátku této technologie. 

Internetová stránka: www.viteknovak.cz
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.