Logo
Vytisknout tuto stránku

ŘLP spustilo nový portál pro piloty dronů

ŘLP spustilo nový portál pro piloty dronů

Řízení letového provozu (ŘLP) spustilo v rámci webu Letecké informační služby nový portál pro piloty dronů pod záložkou UAS. Kromě shrnutí základních předpisů a pravidel létání pro bezpilotní prostředky zde naleznete přepracovanou verzi oblíbené mapové aplikace AisView. 

A to je asi hlavní přínos této novinky. Aplikace se jmenuje vcelku logicky Dronview a zjednodušuje původní AisView o informace, které pilot bezpilotního prostředku nevyužije. Vertikální hranice je omezena a je možno zakliknout i hmotnost dronu pod 0,91 Kg. Po rozkliknutí aktivního prostoru je jasně vysvětleno za jakých okolností je možné v daném prostoru s dronem létat. Vcelku pochopitelné je varování, že tyto informace nenahrazují povolení k létání vydané ÚCL. 

Tento krok ŘLP dává tušit, že nebere drony na lehkou váhu a snaží se o aktivní osvětu komunity. Je to dobře a určitě stojí za to zmínit fakt, že čeští řídící letového provozu patří ke špičce ve volném šíření leteckých informací. Pro srovnání téměř všechny státy Evropy mají tyto informace zpoplatněné.

Naposledy změněnoúterý, 25 září 2018 08:38
Vítek Novák

Obchodní pilot/instruktor a nadšenec do všeho co létá, ať už s pilotem nebo bez. V dronech vidím velkou budoucnost, a proto by byla škoda nebýt u začátku této technologie. 

Internetová stránka: www.viteknovak.cz
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.