Logo
Vytisknout tuto stránku

V Amsterodamu se uskuteční konference o dronech na nejvyšší úrovni

V Amsterodamu se uskuteční konference o dronech na nejvyšší úrovni

Ve dnech 27. a 28. listopadu se v Amsterodamu uskuteční konference High Level Conference on Drones, jejímž cílem je umožnit setkání politiků tvořících legislativu s experty a představiteli průmyslu. Akce, které ze zúčastní i holandský ministr pro infrastrukturu je součástí Amsterodamského týdne dronů.

Konference bude platformou pro diskuse o směřování evropského trhu drony, možnostech jejich využití, o vlivu legislativy a regulací na segment dronů a obchod s nimi. Účastníci se také budou moci seznámit s činností některých holandských pracovišť vyvíjejících drony a aplikace pro ně.

Konference je součástí prvního ročníku Amsterodamského týdne dronů - podniku typu B2B (business to business) určeného v první řadě pro podnikatele, obchodníky a zástupce firem. Během něj se uskuteční i další akce, například dvoudenní seminář Global Drone Experience, na němž účastníci vyslechnou názory předních expertů na budoucí uplatnění dronů. Naopak seminář Industry Session bude zaměřený na možnosti současného využití dronů v průmyslu (například při těžbě ropy a plynu) atd.

Kromě jiného nebude v Amsterodami chybět ani soutěž DroneClash - první bojová hra s drony, v níž se soutěžící týmy budou snažit vyřadit soupeřův dron - královnu. Nejde jen o zábavu: hra má demonstrovat skutečnost, že souběžně s drony se vyvíjejí i prostředky obrany proti nim.

Podrobnější informace najdete zde.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.